Category: Byznys

  • Amway vykazuje v ESAN růst tržeb o 3,5 % v roce 2025

    Praha 10. dubna 2026 – Amway, největší společnost[1] přímého prodeje na světě, zveřejnila své finanční výsledky za rok 2025 a klíčové novinky potvrzující své vedoucí postavení v oboru. V loňském roce dosáhla celkových globálních tržeb ve výši 7,3 miliardy USD[2]. V neustále se vyvíjejícím prostředí zaznamenal region ESAN (Evropa, Jižní Afrika, Austrálie a Nový Zéland) v roce 2025 tržby ve výši 439 milionů USD[3], což představuje meziroční nárůst o 3,5 % oproti 424 milionům USD[4] v roce 2024, a potvrdil tak dlouhodobý trend stabilního růstu.

    Tento nárůst odráží jasné a konzistentní strategické zaměření na komplexní wellbeing, hluboké porozumění potřebám místních spotřebitelů a sílu komunity Amway napříč různými trhy. Česká republika zaznamenala meziroční růst o 3 %, což potvrzuje stabilní výkonnost země v rámci regionu.

    Stabilní růst napříč trhy ESAN

    Výsledky regionu ESAN za rok 2025 jsou výsledkem několikaleté strategie realizované napříč geograficky rozmanitými trhy. Růst byl celosvětový, přičemž některé trhy vykázaly mimořádně silný meziroční výkon. Tento úspěch je podporován konzistentními investicemi do inovací produktů, rozvoje Vlastníků podnikání Amway (ABO) a přizpůsobených tržních strategií reflektujících specifickou dynamiku regionu. Region ESAN vstupuje do roku 2026 s pevným základem, jasným strategickým směrem a je dobře připraven pokračovat v růstové trajektorii.

    „Výsledky za rok 2025 potvrzují, že náš přístup přináší výsledky. V celém regionu ESAN reaguje naše podnikání na potřeby spotřebitelů v oblasti zdraví a zároveň poskytuje našim Vlastníkům podnikání Amway ABO (Amway Business Owners) stabilní a relevantní podnikatelskou příležitost,“ uvádí Jon L. Voskuil, Managing Director Amway ESAN. „Nadále se zaměřujeme na inovace produktů a kontinuální podporu, které umožní našim ABO i jejich zákazníkům prosperovat v nadcházejících letech.“

    Odolný obchodní model a posílené produktové portfolio

    Na globální úrovni Amway nadále naplňovala své klíčové strategické priority, přestože její celkové tržby meziročně mírně klesly. Současně však společnost dosáhla výrazného pokroku v oblastech zásadních pro její dlouhodobou výkonnost.

    Spotřebitelé se stále více orientují na zdraví a wellbeing, proto pilířem podnikání zůstávají produkty s dlouhodobě vědecky podloženými účinky v diferencované nabídce, které představují 64 % globálních tržeb. Značka Nutrilite™ si také nadále drží pozici světově nejprodávanější značky vitamínů a doplňků stravy[5].

    Další silnou kategorií je kosmetika, která na globální úrovni vzrostla o 8 %, částečně díky úspěchu nové kolekce Artistry LongXevity™. Zavedení nového zařízení na úpravu pitné vody eSpring™ vyvolalo významnou poptávku na několika trzích, což přispělo k 25% růstu kategorie úpravy vody na trzích, kde se tento systém začal prodávat.

    Amway uplatňuje holistický přístup ke zdraví a wellbeingu, a to s důrazem na zdravý životní styl a dlouhodobé zdraví. Produkty a řešení se zaměřují na vše, co přijímáte, aplikujete či používáte, včetně doplňků stravy, kosmetiky, vody, kterou pijete, a vzduchu, který dýcháte.

    Kromě produktového portfolia model přímého prodeje Amway nadále oslovuje podnikatele hledající strukturovanou a nízkorizikovou cestu k podnikání. V roce 2025 si více než milion lidí po celém světě vybralo budování podnikání s Amway. Motivující je pro ně kombinace příležitosti k příjmu, podpora komunity a přístup ke špičkovým produktům.

    „Amway nabízí řešení některých z nejaktuálnějších potřeb dneška,“ říká Michael Nelson, President and Chief Executive Officer of Amway. „Kombinujeme nízkorizikovou příležitost k podnikání, produkty podporující zdraví a pohodu a propojení s komunitou, kterou mnoho lidí hledá – vše zakotveno v našich nadčasových hodnotách. V roce 2025 jsme se zaměřili na využití našich dlouhodobých silných stránek a současně hledali nové příležitosti k růstu. Tyto cílené kroky nás připravují na silnou a udržitelnou výkonnost v nadcházejících letech.“

    Výhled: ESAN má pevné základy pro další růst

    S portfoliem holistických řešení podporujících wellbeing, která reagují na skutečné potřeby spotřebitelů, a motivovanou komunitou je Amway ESAN dobře připravena stavět na svých výsledcích i v roce 2026. Region bude nadále prioritně podporovat inovace, digitální nástroje a rozvoj své sítě jako hlavní hnací síly dlouhodobé a udržitelné výkonnosti.

    Globální zpráva o dopadu Amway za rok 2025 je dostupná zde: https://www.amwayglobal.com/impact-report/

    Amway  
    Amway je společnost přímého prodeje, která se zavazuje pomáhat lidem žít lepší životy ve více než 100 zemích a regionech po celém světě. Mezi nejprodávanější značky Amway patří Nutrilite™, Artistry™, eSpring™ a XS™ – všechny prodávané výhradně Vlastníky podnikání Amway. Amway je podle seznamu Direct Selling News Global 100[6] z roku 2025 největší společností přímého prodeje na světě. Pro novinky o společnosti navštivte: https://news.amway.eu.

    [1] https://www.directsellingnews.com/global-100-lists/  
    [2] Ekvivalent v místní měně: přibližně 168 miliard Kč, na základě směnného kurzu 22,93 Kč za USD (2025) 
    [3] Ekvivalent v místní měně: přibližně 636 milionů Kč, na základě směnného kurzu 22,93 Kč za USD (2025) 
    [4] Ekvivalent v místní měně: přibližně 614 milionů Kč, na základě směnného kurzu 22,93 Kč za USD (2025) 
    [5] Zdroj: GlobalData, www.gdretail.net/amway-claims
    [6] https://www.directsellingnews.com/global-100-lists/

    Zdroj: Amway

    https://www.protext.cz.


    Často kladené otázky

    Jaké tržby dosáhla Amway v roce 2025?

    Amway dosáhla celkových globálních tržeb ve výši 7,3 miliardy USD.

    Jaký byl meziroční nárůst tržeb v regionu ESAN?

    Meziroční nárůst tržeb v regionu ESAN byl 3,5 %.

    Jaký růst zaznamenala Česká republika?

    Česká republika zaznamenala meziroční růst o 3 %.

    Jaké jsou hlavní zaměření Amway?

    Amway se zaměřuje na inovace produktů a wellbeing.

    Témata
    Amwaytržbyregion ESANinovacewellbeing
    Firmy a organizace
    Amway
    Osoby
    Jon L. VoskuilMichael Nelson
    Místa
    Praha

  • Revitalizace Výstaviště přinese miliardy a návštěvnost

    Revitalizace Výstaviště přinese miliardy a návštěvnost

    Praha 9. dubna 2026 – Městská společnost Výstaviště Praha, a.s., která spravuje areály Výstaviště Praha a Holešovické tržnice, potvrzuje v posledních letech stabilní růst napříč klíčovými ukazateli – od návštěvnosti přes objem realizovaných akcí až po investiční aktivitu. Transformace obou areálů probíhá systematicky od roku 2018 a její součástí jsou investice v řádu miliard korun, rozsáhlé rekonstrukce historických objektů i rozvoj nových obchodních a programových modelů.

    Investice a rekonstrukce: dlouhodobý projekt v řádu miliard korun         
    Rozvoj obou areálů je založen na postupné revitalizaci infrastruktury a historických budov. Klíčovou investicí akciové společnosti, resp. Magistrátu hl. m. Praha, je rekonstrukce Průmyslového paláce, jejíž celkové náklady dosahují více než 3 miliard Kč bez DPH. Předání stavby proběhne v červnu tohoto roku, aby v září palác uvítal své první návštěvníky.

    “Průmyslový palác je jasnou dominantou nejen Výstaviště, ale celé Prahy, proto jsme si všichni vědomi, že nyní se už na dokončení této vysoce náročné rekonstrukce upírají zraky ze všech koutů republiky. V červnu by mělo dojít k předání stavby, následovat bude kolaudace a v říjnu, všichni věříme, uvítáme návštěvníky Designbloku, který pomyslně odstartuje novou éru nejen samotného paláce, ale i celého Výstaviště. V ten moment bude areál etablován do evropské špičky mezi veletržními a eventovými prostory,” komentuje Tomáš Hübl, předseda představenstva Výstaviště Praha, a.s.

    Vedle této dominantní investice probíhá či proběhla kontinuální modernizace dalších objektů. 

    Výstaviště Praha (vybrané investice posledních pěti let): 

    •  Rekonstrukce Křižíkových pavilonů: více než 200 mil. Kč
    • Rekonstrukce budovy Bohemia: téměř 90 mil. Kč
    • Rekonstrukce budovy Pražan: 8,6 mil. Kč (od roku 2022)
    • Revitalizace střech Křižíkových pavilonů (zelené terasy): 150 mil. Kč
    • Rekonstrukce Nové Spirály: cca 248 mil. Kč
    • Rekonstrukce Lapidária: 62,5 mil. Kč (od roku 2022)
    • Modernizace sportovního a návštěvnického zázemí, úpravy cest, toalety atd. (průměr za posledních 5 let): cca 32 mil. Kč (od roku 2022) 

    Holešovická tržnice (vybrané investice za uplynulé dva roky, kdy HT přešla do správy Výstaviště):

    • Rekonstrukce bývalé jateční Burzy: více než 250 mil. Kč
    • Postupná rekonstrukce hal (7, 8, 9, 11, 22, 27, 28 aj.): 93,3mil Kč
    • Plánovaná dlouhodobá investice do areálu: cca 5 miliard Kč (výhled do roku 2038)

    „Holešovická tržnice, která dlouhodobě chátrala, v posledních letech pod správou Výstaviště hezky ožívá. Areál je dlouhodobě̌ podinvestovaný a potřebuje investice ve výši asi 5 miliard korun. Neinvestovat taky něco stojí – špatný technický stav omezuje možnosti výběru podnájemného a chátrající městský majetek představuje stále vetší́ zátěž pro rozpočet. Naopak, když se tržnice zrenovuje, může přinášet do městské kasy více než 200 milionů korun ročně̌,“ říká radní pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský.      
    Dílčí úpravy probíhají v tržnici postupně, například výměny kotle v halách 7, 8 a 9, kde sídlí Jatka78 a Alza, a také modernizace technické infrastruktury, což je v překladu příprava meziprostor pro jejich další úpravu. Jednou z největších aktuálních investic je rekonstrukce bývalé jateční burzy v Hale č. 4, jejíž otevření proběhne v roce 2026.  

    Investice za uplynulé tři roky, kdy byla Holešovická tržnice v plné správě Výstaviště Praha, a.s. (do správy přešla v polovině roku 2022).

    • V roce 2023 činily investice do Výstaviště Praha přibližně 220 mil. Kč.
    • Do areálu Holešovické tržnice 28 mil Kč.
    • V roce 2024 činily investice do Výstaviště Praha přibližně 198,6 mil. Kč.
    • Do areálu Holešovické tržnice 95,9 mil. Kč.
    • V roce 2025 činily investice do Výstaviště Praha přibližně 80,5 mil. Kč.
    • Do areálu Holešovické tržnice 57 mil. Kč. 

    Růst návštěvnosti a využití areálů      
    Výstaviště Praha i Holešovická tržnice vykazují dlouhodobý růst návštěvnosti i při probíhajících rekonstrukcích.

    Návštěvnost 2025:

    • Výstaviště Praha: 2,97 milionu návštěv (+17,7 % meziročně)
    • Holešovická tržnice: 2,99 milionu návštěv (+9,8 % meziročně) 

    Celkově oba areály obsluhují téměř 6 milionů návštěv ročně, což je v kontextu městských areálů v České republice nadprůměrná hodnota.   
    Dlouhodobě roste i kvalita návštěv – více než 70 % návštěv v obou areálech tvoří středně dlouhé a dlouhé pobyty (nad 20 minut), což potvrzuje jejich funkci jako plnohodnotných městských destinací, nikoli pouze tranzitních míst.  

    Akce a program: vlastní zdroj příjmů      
    Oba areály kombinují model pronájmu prostor s vlastní produkcí.

    Rok 2023:

    • Výstaviště: 152 akcí
    • Holešovická tržnice: 92 

    Rok 2024:

    • Výstaviště: 211 akcí
    • Holešovická tržnice: 162 akcí 

    Rok 2025:

    •  Výstaviště: 191 akcí
    • Tržnice: desítky velkých i menších eventů (až 200 akcí)

    Do celkových počtů není započítána Pyramida, Střídačka a Nová Spirála. 

    Ekonomické výsledky a výnosy  
    Společnost Výstaviště Praha, a.s., dlouhodobě vykazuje stabilní hospodaření i při vysoké investiční aktivitě.  
    „Ačkoli je Výstaviště již několik let v procesu obnovy a řada budov byla postupně vyřazena kvůli komplexním rekonstrukcím z provozu, podařilo se za posledních pět let, tedy v období těchto zásadních rekonstrukcí, udržet stabilní hospodářské výsledky. Stejně tak se nyní děje v Holešovické tržnici, kde jsme ovšem na startovní čáře, co se týče kompletní obrody areálu. V tomto případě, než nastane období návratu investic, se reálně bavíme o roku 38 a dále. Areál vyžaduje miliardové investice, které však vzhledem ke stavu budov měly přijít mnohem dříve,“ doplňuje Tomáš Hübl. 

    Holešovická tržnice: mikro-město v pohybu 
    Po převzetí správy v polovině roku 2022 došlo k výraznému zrychlení rozvoje areálu.

     Během prvních let:

    • desítky rekonstrukcí a technických úprav
    • významné posílení samostatného programového oddělení
    • realizace desítek vlastních akcí ročně
    • růst návštěvnosti na téměř 3 miliony návštěv ročně

    Tržnice se zároveň profiluje jako:

    • významná gastro destinace
    • místo pro retail a služby
    • eventový prostor pro menší a střední akce

    Synergie a efektivita řízení

    Spojení správy obou areálů přineslo:

    • snížení režijních nákladů
    • sdílení marketingových a obchodních kapacit
    • efektivnější využití lidských zdrojů
    • jednotnou obchodní strategii 

    Rok 2026: otevření Průmyslového paláce a vstup do MICE segmentu 
    Zásadním milníkem je rok 2026, kdy dojde k otevření zrekonstruovaného Průmyslového paláce. 
    Tím Výstaviště Praha:

    • získá jeden z největších krytých eventových prostorů ve střední Evropě
    • rozšíří kapacitu pro veletrhy, kongresy a konference
    • vstoupí do plnohodnotné konkurence evropských MICE destinací

     Současně pokračují investice do infrastruktury, parkování, energetiky a technického zázemí, které umožní další škálování provozu. 

    „Do Průmyslového paláce Praha zainvestovala zhruba 3,3 miliardy korun bez DPH. Kromě obnovy levého křídla po 18 letech od jeho vyhoření jsme provedli generální rekonstrukci i celého zbytku stavby a výsledkem bude ekologičtější a bezpečnější provoz, vyšší uživatelský komfort díky lepší práci s teplem, nově vybudované prostory v suterénu či obnovení některých historických prvků po nevhodných zásazích do paláce za socialismu. Z pohledu dostupnosti je skvělé, že hned u Výstaviště bude vlaková zastávka na trati na letiště. Průmyslový palác se opět stane významným eventovým prostorem s nadregionálním významem,“ říká radní pro oblast majetku, legislativy a transparentnost Adam Zábranský.

    Výstaviště Praha, a.s. se během několika let transformovalo:

    • z podinvestovaného areálu na ekonomicky stabilní a rostoucí společnost
    • z pasivního pronajímatele na aktivního producenta obsahu
    • z lokální destinace na hráče s evropskými ambicemi

     Holešovická tržnice se paralelně stala novým městským centrem s rychle rostoucí návštěvností i ekonomickým potenciálem. 
    „Budoucnost obou areálů za deset let vidím jako dvě stálice na kulturní mapě Prahy, lákající místní i turisty nabídkou kvalitních služeb, zajímavého gastra, sportu i kultury,“ komentuje Adam Zábranský.  
     Výstaviště Praha i Holešovická tržnice se dlouhodobě profilují jako otevřené městské areály, které nejsou určeny pouze pro velké jednorázové akce, ale slouží také jako každodenní místo setkávání, aktivního odpočinku, kultury a gastronomie.

    www.navystavisti.cz / www.holesovickatrznice.cz

    Zdroj: Výstaviště Praha 

    https://www.protext.cz.


    Často kladené otázky

    Jaké jsou hlavní investice do Výstaviště Praha?

    Rekonstrukce Průmyslového paláce za více než 3 miliardy Kč.

    Kdy dojde k otevření Průmyslového paláce?

    Otevření proběhne v červnu 2026.

    Jaká je návštěvnost Výstaviště Praha v roce 2025?

    Návštěvnost činila 2,97 milionu návštěv.

    Jaké akce proběhly v roce 2024 na Holešovické tržnici?

    Proběhlo 162 akcí.

    Témata
    investicerekonstrukcenávštěvnostVýstaviště PrahaHolešovická tržnice
    Firmy a organizace
    Výstaviště Praha, a.s.
    Osoby
    Tomáš Hübl
    Místa
    Praha

  • Olympia Teplice představuje nový retail park s rozšířením

    Olympia Teplice představuje nový retail park s rozšířením

    Teplice 9. dubna 2026 – Obchodní centrum Olympia Teplice, patřící do skupiny CPI Property Group, dnes slavnostně otevírá novou přístavbu ve svém areálu. Nový retail park přináší více než 8300 m² obchodních ploch a rozšiřuje nabídku centra o další značky i služby.

    „Všechny obchodní jednotky jsou plně obsazeny, což potvrzuje silnou poptávku po této lokalitě i důvěru nájemců v dlouhodobý potenciál centra. Nové prodejny postupně zahajují svůj provoz. Plná obsazenost ještě před otevřením potvrzuje atraktivitu této lokality i sílu značky Olympia Teplice. Rozšíření přináší zákazníkům širší nabídku obchodů a služeb a zároveň dále posiluje pozici centra v rámci regionu,“ říká Tomáš Svoboda, asset manager CPI Property Group.

    Nové obchody a širší nabídka 
    Díky rozšíření nyní celková obchodní plocha centra přesahuje 43.000 m² a počet provozoven se blíží stovce. Nová část nabízí zázemí až pro 13 dalších značek. Zákazníci zde najdou například prodejny Planeo, Action, Burger King, ProSpánek, Rossmann nebo TEDi. Další značky budou postupně představovány.

    Udržitelný provoz a vysoké energetické standardy 
    Projekt rozšíření obchodního centra byl od počátku navržen s důrazem na úsporný provoz a dlouhodobou efektivitu. Nová budova bude proto disponovat energetickým štítkem PENB A a usilovat o certifikaci BREEAM na úrovni Excellent. „Energetická úspornost a šetrnost k životnímu prostředí dnes představují základ kvalitního realitního projektu. Efektivní provoz je důležitý pro nájemce i dlouhodobou hodnotu nemovitosti,“ doplňuje Tomáš Svoboda.

    Posílení infrastruktury včetně dobíjení elektromobilů 
    Součástí projektu je také posílení infrastruktury v celém areálu. Nově instalované dobíjecí stanice pro elektromobily rozšiřují stávající kapacity a posilují význam lokality v rámci Ústeckého kraje.

    Výstava přiblíží návštěvníkům zákulisí výstavby 
    Součástí otevření je také výstava, která mapuje průběh výstavby a představuje technologie nové budovy. Návštěvníci se mohou seznámit například s řešeními v oblasti energetiky, vnitřního klimatu nebo udržitelnosti. Výstava je k vidění v pasáži obchodního centra.

    Slavnostní otevření doprovodí celodenní program 
    Dnešní otevření doprovází celodenní program pro veřejnost. Návštěvníky čekají speciální akce jednotlivých značek, soutěže i doprovodné aktivity.

    Zdroj: CPI Property Group

    https://www.protext.cz.


    Často kladené otázky

    Jaká je celková plocha centra po rozšíření?

    Celková obchodní plocha centra přesahuje 43.000 m².

    Které značky budou v novém retail parku?

    Zákazníci zde najdou například prodejny Planeo, Action, Burger King, ProSpánek, Rossmann nebo TEDi.

    Jaký energetický štítek má nová budova?

    Nová budova bude disponovat energetickým štítkem PENB A.

    Témata
    otevření retail parkuobchodní centrumCPI Property Groupenergetická úspornostinfrastruktura
    Firmy a organizace
    CPI Property Group
    Osoby
    Tomáš Svoboda
    Místa
    Teplice

  • VR LIFE: Nová cesta MedTech inovací pro armádu

    VR LIFE: Nová cesta MedTech inovací pro armádu

    Praha 9. dubna 2026 – Růst valuace VR LIFE, silná klinická trakce a připravovaný vstup na americký trh posilují strategii H2 Global Group. Inovativní platforma, která kombinuje japonský výzkum molekulárního vodíku a virtuální realitu, navíc zaznamenává rostoucí zájem ze strany armády i složek integrovaného záchranného systému.

    Evropský MedTech inovátor H2 Global Group zrychluje svou expanzi do Spojených států a na globální trhy prostřednictvím portfoliové společnosti VR LIFE. Ta nedávno uzavřela seedové kolo financování, které více než zdvojnásobilo hodnotu podílu H2 Global Group. V červnu 2023 získala dceřiná společnost H2 Investment 20% podíl ve VR LIFE za přibližně 630.000 USD. V únoru 2026 uzavřela VR LIFE seedové kolo ve výši 650.000 USD podpořené institucionálními investory, čímž implikovaná hodnota zředěného 18,26% podílu H2 Investment vzrostla na přibližně 1,38 milionu USD. Tento milník posiluje pozici skupiny pro získání většího podílu na globálním trhu zdravotnických prostředků, z něhož USA tvoří 46 %, a současně rozšiřuje mezinárodní distribuční síť.

    “Budujeme vertikálně integrovaný MedTech ekosystém, který spojuje průlomovou japonskou vědu, evropskou klinickou validaci a globální kapitál k řešení těch nejnaléhavějších zdravotnických výzev naší doby,” uvedl David Maršálek, CEO a zakladatel H2 Global Group. “Otevíráme dveře americkým, evropským a globálním investorům, partnerům a distributorům, kteří rozpoznávají tento strukturální posun a chtějí z něj těžit.”

    Japonská věda, patenty a první H2 zdravotnický prostředek na světě 
    Základem terapeutické platformy je více než 19 let hlubokého výzkumu a vývoje pod vědeckým vedením spoluzakladatele H2 Global Group, profesora Shigeo Ohty, světově uznávaného japonského experta na vědu o molekulárním vodíku. Platforma je chráněna portfoliem patentů a užitných vzorů, z nichž většina byla vyvinuta právě profesorem Ohtou a jeho týmem v Japonsku. H2 Global Group je nyní držitelem celého patentového portfolia, jehož součástí je i patent na využití molekulárního vodíku u neurodegenerativních onemocnění včetně demencí, který je aktuálně rozšiřován na další globální trhy, včetně USA.

    Dceřiná společnost H2 Medical Technologies po schválení Státním ústavem pro kontrolu léčiv (SÚKL) v lednu 2026 zahájila klinickou studii hodnotící bezpečnost inhalace molekulárního vodíku u pacientů s mírnou kognitivní poruchou (MCI), která často předchází Alzheimerově demenci. Současně společnost vstoupila do registrační fáze prvního zdravotnického prostředku na světě využívajícího molekulární vodík. Terapeutický potenciál molekulárního vodíku je podpořen více než 3000 vědeckými publikacemi a více než 150 studiemi na lidech, přičemž počáteční zaměření společnosti směřuje na podporu léčby a prevence Alzheimerovy demence s možným rozšířením na diabetes 2. typu, zánětlivá onemocnění zraku a sluchu, kožní onemocnění a podporu hojení ran.

    VR Vitalis: Certifikovaný zdravotnický prostředek s nejširším portfoliem na trhu 
    Druhou klíčovou komponentou platformy je VR Vitalis, certifikovaný zdravotnický prostředek (MDR) od společnosti VR LIFE, nasazený ve více než 40 nemocnicích napříč Evropou, od fakultních a krajských nemocnic v ČR, Polsku a na Slovensku až po veteránskou nemocnici v ukrajinském Kremenčuku. Tento pokročilý nemocniční SaaS systém vyniká na trhu bezprecedentní šíří cvičících modulů pokrývajících sedm klíčových oblastí rehabilitace: cvičení horních a dolních končetin, zad a krku, dechová cvičení, kognitivní trénink, jemnou motoriku a relaxaci. Jako jeden z mála systémů na světě nabízí také specializované interaktivní cvičení na dolní končetiny. Díky flexibilnímu ovládání s ovladači i bez nich (hand tracking) je vhodný i pro pacienty s kognitivním deficitem či omezenou motorikou. Klinické výsledky potvrzují snížení vnímání bolesti o 24–50 %, zvýšení motivace ke cvičení až o 60 % a možnost obsluhy tří pacientů jedním terapeutem současně, čímž zásadně zefektivňuje péči v přetíženém zdravotnickém systému.

    Rostoucí zájem ze strany armády a záchranných složek 
    Synergie molekulárního vodíku a virtuální reality otevírá zcela nové možnosti nejen pro stárnoucí populaci, ale i pro příslušníky profesí vystavených extrémní zátěži. H2 Global Group již zaznamenala předběžný zájem z vojenských nákupních kanálů v Evropě o využití platformy pro fyzickou regeneraci po bojovém nasazení, podporu léčby posttraumatické stresové poruchy (PTSD) a budování mentální odolnosti.

    Statistiky z roku 2025 ukazují alarmující realitu: každý sedmý pracovník v první linii (14,3 %) trpí příznaky PTSD, 76 % kariérních záchranářů hlásí chronický stres a 45 % lékařů vykazuje známky syndromu vyhoření. U vojáků vystavených bojovému nasazení přesahuje míra PTSD 12 %, přičemž tento stav je přímo spojen s masivním oxidačním stresem a neurozánětem.

    Zatímco tradiční psychologická podpora neřeší biochemické poškození buněk, platforma H2 Global Group má tendenci působit na obou frontách. Podle dostupných vědeckých studií molekulární vodík funguje jako selektivní antioxidant, který podporuje ochranu nervových buněk a snižuje hladinu stresového hormonu kortizolu, zatímco VR Vitalis poskytuje okamžitou psychologickou úlevu, reguluje dechový vzorec a převádí uživatele ze stavu stresové aktivace do parasympatického klidu. Globální trh zdravotní péče o veterány přesahuje 150 miliard dolarů a jen americké ministerstvo pro záležitosti veteránů alokuje na přímou lékařskou péči více než 115 miliard dolarů ročně.

    Rozšířený přístup pro investory a strategický potenciál exitu 
    K urychlení této duální komerční a klinické strategie otevřela H2 Global Group strategické investiční okno před nadcházejícími klinickými milníky. Původní nabídka pro regionální investory v České republice zaznamenala rostoucí mezinárodní poptávku, což vedlo k rozšíření přístupu pro family offices, syndikáty, ale i kvalifikované individuální investory, kteří hledají včasnou expozici v oblasti MedTech, HealthTech, longevity a dlouhodobé péče.

    Se současnou pre-money valuací přibližně 80 milionů USD cílí H2 Global Group na dosažení transakční hodnoty 500 milionů až 1,5 miliardy USD v horizontu tří let. Tento cíl se opírá o vlastní duševní vlastnictví, rostoucí mezinárodní distribuční síť a probíhající přípravy na certifikaci FDA ve Spojených státech. H2 Global Group tak směřuje ke strategickému exitu formou akvizice významným globálním hráčem v oblasti zdravotnických technologií nebo farmacie, což představuje vysoce atraktivní hodnotovou nabídku pro stávající i budoucí partnery.

    O společnosti H2 Global Group 
    H2 Global Group je evropská technologická skupina se sídlem v České republice, zaměřená na výzkum, vývoj, klinickou validaci a mezinárodní škálování inovativních zdravotnických technologií. Skupina se specializuje na medicínské využití molekulárního vodíku a na propojování chytrého kapitálu s inovacemi v oblastech MedTech, HealthTech, longevity a dlouhodobé péče. Spojením průlomové japonské biochemické vědy s digitálními technologiemi, jako je virtuální realita, vytváří komplexní řešení pro kognitivní zdraví, regeneraci a zvládání chronického stresu, od domácností přes domovy seniorů, rehabilitační centra a nemocnice až po záchranné složky a armádu.

    www.H2global.group / www.H2invest.cz / www.H2medical.com

    Zdroj: H2 Global Group

    https://www.protext.cz.


    Často kladené otázky

    Jaká je hodnota podílu H2 Global Group ve VR LIFE?

    H2 Global Group získala 20% podíl ve VR LIFE za přibližně 630.000 USD.

    Jaký je terapeutický potenciál molekulárního vodíku?

    Molekulární vodík má potenciál podporovat léčbu Alzheimerovy demence a dalších onemocnění.

    Kde je nasazen zdravotnický prostředek VR Vitalis?

    VR Vitalis je nasazen ve více než 40 nemocnicích v Evropě.

    Jaké jsou příznaky PTSD u pracovníků v první linii?

    Každý sedmý pracovník v první linii trpí příznaky PTSD.

    Témata
    MedTechmolekulární vodíkvirtuální realitaarmádainvestice
    Firmy a organizace
    H2 Global GroupVR LIFE
    Osoby
    David Maršálek
    Místa
    Praha

  • Allwyn připravuje Milionový týden s 21 výhrami

    Praha 9. dubna 2026 – Společnost Allwyn Česko (dříve Sazka) spouští mimořádnou akci Allwyn Milionový týden, během níž za sedm dní rozdá na prémiích navíc celkem 21 milionů korun a vytvoří tak 21 garantovaných nových milionářů. Půjde o historicky nejštědřejší týden v českých loteriích z pohledu množství vyplacených prémií.

    „Novou éru Allwyn jsme v Česku představili s jasným příslibem – dáváme zákazníkům víc. A přesně to Allwyn Milionový týden naplňuje. Každý den přinášíme lidem novou šanci změnit svůj život k lepšímu, začít si plnit své sny a zažít moment, který si budou pamatovat navždy. V určitém smyslu jsme taková malá továrna na milionáře. Navazujeme přitom na silné kořeny, ale zároveň využíváme synergie ze skupiny, které posouvají loterie na další úroveň,“ říká Martin Eliáš, brand manažer loterií Allwyn Česko.

    Každý den tři garantovaní milionáři

    Allwyn Milionový týden poběží v termínu 13.–19. dubna a během něj budou zákazníci každý den soutěžit nejen o hlavní výhry, ale i o garantované prémie 3× 1 milion korun. Významným mezníkem je také první mimořádné slosování Extra renty, u které se vůbec poprvé objeví i milionová prémie.

    Rozpis prémií:

    • Pondělí: Extra renta – 3× 1 milion Kč

    • Úterý: Eurojackpot – 3× 1 milion Kč

    • Středa: Sportka – 3× 1 milion Kč

    • Čtvrtek: Extra renta – 3× 1 milion Kč

    • Pátek: Sportka – 3× 1 milion Kč

    • Sobota: mimořádné slosování Extra renty – 3× 1 milion Kč

    • Neděle: Sportka – 3× 1 milion Kč

    Losování prémií probíhá standardním způsobem ze všech plně vyplněných tiketů vsazených online nebo na kamenné pobočce.

    Za rok 2025 vytvořil Allwyn bezmála 600 milionářů a v nastoleném trendu pokračuje i letos, což potvrzuje silný začátek roku. Jen za první čtvrtletí eviduje 208 nových milionářů, kteří si mezi sebe rozdělili na výhrách více než 604 milionů korun.

    Zdroj: Allwyn

    https://www.protext.cz.


    Často kladené otázky

    Kdy proběhne Allwyn Milionový týden?

    Od 13. do 19. dubna 2026.

    Kolik milionářů bude vytvořeno?

    Bude vytvořeno 21 nových milionářů.

    Jaké loterie se zúčastní akce?

    Extra renta, Eurojackpot a Sportka.

    Témata
    loteriemilionářprémiové výhryAllwyn Česko
    Firmy a organizace
    Allwyn Česko
    Osoby
    Martin Eliáš
    Místa
    Praha

  • BAIC uvádí revoluci v českém automobilovém trhu

    BAIC uvádí revoluci v českém automobilovém trhu

    Praha 9. dubna 2026 – Automobilová skupina BAIC (Beijing Automotive Industry Corporation), stabilní člen prestižního žebříčku Fortune Global 500 a jeden z největších světových výrobců vozidel, oficiálně zahajuje novou éru svého působení na trzích České republiky a Slovenska. Značka s roční produkcí přesahující 1,7 milionu vozidel a vyspělým technologickým zázemím upevňuje svou pozici ve střední Evropě. Zákazníkům přináší novou úroveň transparentnosti a péče: prémiovou kvalitu opřenou o úzké partnerství s Mercedes-Benz, rozvíjející se servisní infrastrukturu a unikátní cenovou politiku eliminující skryté příplatky díky maximální výbavě v základní ceně.

    Dvě tváře značky: Prémiový komfort i čistokrevný off-road

    Portfolio pro český a slovenský trh je strategicky rozděleno do dvou jasně profilovaných linií, které pokrývají široké spektrum zákaznických potřeb. Prvním pilířem je řada X, zahrnující kompaktní model X35, dynamické SUV pro aktivní životní styl X55 a vlajkovou loď X7. Tato městská a rodinná SUV se zaměřují na vynikající poměr ceny a užitné hodnoty. Druhým pilířem je off-roadová řada BJ. Tu aktuálně na trh uvádí model BJ30.

    Maximální výbava – jedna cena

    V rámci své obchodní strategie pro český trh představuje BAIC ráznou odpověď na složité ceníky a nekonečné vysedávání u konfigurátorů. Značka zavádí naprosto transparentní cenovou politiku, která se opírá o jasnou filozofii: maximální výbava – jedna cena. Modely dodávané českým a slovenským zákazníkům disponují maximální technologickou, bezpečnostní i komfortní výbavou již v základním provedení. BAIC tak nabízí prémiový prostor a vyspělé technologie bez nutnosti jakýchkoliv dalších investic.

    Globální síla korporace s tržbami přes 480 miliard čínských jüanů představuje pro českého i slovenského zákazníka garanci dlouhodobé stability. Už dnes má BAIC v Česku 6 oficiálních zastoupení. Otevření dalších je plánováno postupně tak, aby do konce roku měl BAIC zázemí v každém krajském městě.

    “Budování stabilní dealerské a servisní infrastruktury je pro nás strategickou prioritou. Silné lokální zastoupení totiž garantuje úroveň služeb, kterou evropští řidiči vyžadují. Jsme rádi, že nyní může i český zákazník naplno využít stabilní zázemí, jistotu dodávek náhradních dílů a technologické know-how jedné z nejstarších a největších asijských automobilek,“ říká Pavel Tilšer, Brand manager BAIC pro Českou republiku a Slovensko.

    Průmyslová tradice a sdílené inženýrské know-how

    Automobilka BAIC se opírá o průmyslovou tradici trvající od roku 1958. Schopnost mezinárodní kooperace značka prokázala již v 80. letech, kdy jako vůbec první čínská automobilka založila společný podnik se zahraničním partnerem a stála u zrodu společnosti Beijing Jeep. Následná technologická evoluce, přísné inženýrské standardy a důraz na bezpečnost byly urychleny nákupem duševního vlastnictví od švédské automobilky Saab. Právě z jejích bezpečnostních platforem konstrukce automobilka těží dodnes. Kvalitu a vybavení současných vozů BAIC dotváří intenzivní provázání s koncernem Mercedes-Benz Group AG. Obě společnosti jsou dnes propojeny strategickým křížovým vlastnictvím – BAIC drží přibližně 10 % akcií Mercedes-Benz Group AG, čímž je jeho největším samostatným akcionářem, zatímco německý koncern vlastní zhruba 10 % akcií v rámci struktur BAIC.

    Zdroj: BAIC Czechia


    Často kladené otázky

    Jaké modely BAIC přicházejí na český trh?

    BAIC uvádí modely X35, X55, X7 a BJ30.

    Jaká je cenová politika BAIC?

    BAIC zavádí transparentní cenovou politiku s maximální výbavou za jednu cenu.

    Kolik zastoupení má BAIC v Česku?

    BAIC má v Česku 6 oficiálních zastoupení.

    Témata
    BAICautomobilový průmyslČeská republikazákaznický servistransparentní ceny
    Firmy a organizace
    BAIC
    Osoby
    Pavel Tilšer
    Místa
    Praha

  • ITeuro revolučně mění IT v BR Automotive

    ITeuro revolučně mění IT v BR Automotive

    Praha 9. dubna 2026 – Společnost ITeuro dokončila implementaci informačního systému Infor SyteLine ve společnosti IPG Plasty s.r.o. a zahájila tak sjednocení procesů napříč celou automotive divizí skupiny BR Group. Projekt zahrnuje celkem šest výrobních firem a jeho cílem je centralizovat řízení, sjednotit data a zefektivnit plánování i výrobu.

    Ostrý nájezd systému proběhl v lednu 2026. Lumír Kunath, CIO průmyslového holdingu BR Group k tom dodává: „Po nasazení se nám podařilo stabilizovat klíčové procesy a postupně přecházíme do režimu standardní podpory. Zásadní proměnu přineslo i zavedení MES systému InduStream, díky kterému dnes dokážeme v reálném čase pracovat s výrobními daty a mít pod kontrolou desítky strojů.“

    Implementované řešení dodává společnost ITeuro jako hlavní partner projektu. V rámci nasazení dochází k nahrazení původních systémů – ERP systému Abra, WMS systému Osiris a MES systému Zapsi – jedním integrovaným řešením, které pokrývá ERP, pokročilé plánování i řízení výroby (včetně řízení kvality a údržby).

    Projekt reaguje na potřebu sjednotit roztříštěné systémy a odstranit limity současného stavu. Firmy dosud pracovaly s nejednotnými daty, což komplikovalo reporting i porovnání výkonnosti mezi jednotlivými závody. Nové multi-site řešení přináší jednotnou datovou základnu a podporu pro centralizované řízení klíčových procesů jako jsou nákup, obchod nebo účetnictví.

    Součástí změny je také digitalizace výroby. Data ze strojů se nově automaticky přenášejí do systému, což umožňuje přesnější plánování, rychlejší reakce na problémy a lepší přehled o průběhu výroby v reálném čase.

    „Cílem projektu je sjednotit řízení celé automotive divize a dát managementu k dispozici spolehlivá a srovnatelná data napříč firmami. Díky tomu mohou firmy lépe plánovat výrobu, vyhodnocovat ziskovost a efektivněji řídit své procesy,“ říká Robert Fárek, ředitel společnosti ITeuro.

    V dalších fázích projektu bude implementace pokračovat ve zbývajících společnostech automotive divize. Již nyní probíhá nasazení ve společnosti Linaset, a.s. Výsledkem projektu bude jednotné prostředí pro řízení celé automotive divize BR Group, které podpoří další růst a zefektivnění výroby.

    O společnosti ITeuro

    ITeuro je česká technologická firma, která už 25 let stojí po boku výrobních podniků a pomáhá jim zvládat změny i růst. Na domácím i slovenském trhu zavádí informační systém Infor SyteLine (CloudSuite Industrial) a zajišťuje jeho úpravu pro české prostředí. V posledních letech se zaměřuje také na řešení Infor LN (CloudSuite Industrial Enterprise) pro náročné segmenty, jako je automotive, letectví či obrana. Portfolio doplňuje vlastní platforma InduStream, která zahrnuje MES systém, WMS a podporu VNA procesů. Díky tomu dokáže ITeuro pokrýt nejen plánování a řízení podniku na úrovni ERP, ale i samotnou realizaci výroby a logistiky přímo na provoze.

    O holdingu BR Group

    BR Group je holdingová společnost s českým kapitálem, která se zaměřuje na rozvoj českého průmyslu a jeho expanzi na světové trhy. Své aktivity směřuje do oblasti textilního průmyslu, plastikářství a strojírenství. Produkty firem jsou nedílnou součástí automobilů, najdete je na sportovištích, na lodních tankerech, ve stavebních a zemědělských strojích, a například také v domácích spotřebičích světových značek.

    O společnosti IPG Plasty 

    Společnost IPG Plasty se zaměřuje na výrobu pohledových a technicky náročných plastových dílů vstřikováním, zejména vícekomponentních forem a silnostěnných optických komponent.

    Pro zákazníky z automotive i dalších průmyslových oborů zajišťuje komplexní řešení od vývoje a konstrukce přes výrobu až po finální úpravy, včetně leštění, montáže či lakování.

    Díky moderním technologiím a zkušenému týmu dodává své produkty zákazníkům po celém světě. Mezi ně patří například Varroc Excellence, Hella, Koito nebo Witte Automotive, přičemž komponenty IPG Plasty jsou součástí vozů značek jako Škoda, BMW, Audi či Toyota.

    Zdroj: ITeuro

    iteuro.cz

    https://www.protext.cz

    PROTEXT


    Často kladené otázky

    Jaký systém byl implementován ve společnosti IPG Plasty?

    Byl implementován informační systém Infor SyteLine.

    Jaké hlavní cíle má projekt konsolidace IT?

    Cílem je centralizovat řízení, sjednotit data a zefektivnit plánování i výrobu.

    Jaké systémy byly nahrazeny novým řešením?

    Byly nahrazeny ERP systém Abra, WMS systém Osiris a MES systém Zapsi.

    Témata
    konsolidace ITautomotiveInfor SyteLinedigitalizace výrobyBR Group
    Firmy a organizace
    ITeuroBR Group
    Osoby
    Lumír KunathRobert Fárek
    Místa
    Praha

  • iHerb: Nový partner Kylie Jenner pro k2o kosmetiku

    iHerb: Nový partner Kylie Jenner pro k2o kosmetiku

    Irvine (Kalifornie) 9. dubna 2026 – Na globální trh vstupuje nová kosmetická značka zaměřená na hydrataci

    iHerb, jeden z největších světových online prodejců zaměřených na zdraví a wellness, dnes oznámil uzavření exkluzivního mezinárodního partnerství se značkou k2o, kterou založila Kylie Jennerová. Díky tomuto partnerství začne iHerb brzy nabízet nápojové směsi k2o zákazníkům po celém světě a představí tak nový způsob, jak se hydratovat, rozzářit a cítit se co nejlépe – uvnitř i navenek.

    „Naší vizí pro k2o je proměnit hydrataci v každodenní rituál krásy,“ uvedl generální ředitel společnosti k2o Jay Hunter. „Partnerství s iHerb nám umožňuje přinést tuto vizi globálnímu publiku – oslovit zákazníky, kteří hledají produkty, které zevnitř i zevně zlepšují jejich vzhled i to, jak se cítí.“

    První produkt k2o, Advanced Skin Hydration Mix, byl navržen tak, aby proměnil každodenní hydrataci v příjemný rituál. Jedná se o snadno připravitelné nápojové směsi na cesty, které jsou pečlivě sestaveny z cíleně vybraných prospěšných složek, aby pomáhají vypadat a cítit se co nejlépe. Spojením elektrolytů s kyselinou hyaluronovou a bioaktivními kolagenovými peptidy VERISOL® přináší Advanced Skin Hydration Mix jedinečnou kombinaci péče o krásu a zdraví jedné osvěžující směsi.

    Klinické studie prokázaly, že VERISOL®, jeden z nejvíce zkoumaných kolagenových peptidů pro zdraví pokožky, podporuje pružnost pokožky, zlepšuje její hydrataci a pomáhá redukovat výskyt jemných linek a vrásek již za 4 týdny. *

    „k2o je přesně ten typ značky, kterou naši zákazníci hledají – autentický, trendy a založený na vysoce kvalitních ingrediencích,“ uvedla Hyeyoung Moonová, obchodní ředitelka společnosti iHerb. „Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s Kylie a jejím týmem a přinést tento zážitek zákazníkům po celém světě.“

    Advanced Skin Hydration Mix bude k dispozici ve třech charakteristických příchutích – jahoda-liči, broskev-meloun a meloun-limetka – a také v balíčku obsahujícím více příchutí pro snadné vyzkoušení i běžné používání.

    Díky globálnímu dosahu společnosti iHerb a její základně věrných zákazníků se zákazníci mimo USA dostanou mezi první, kteří budou moci vyzkoušet tuto novou vlnu hydratace, v níž se spojuje krása, péče o zdraví a životní styl.

    *Tato tvrzení nebyla posouzeny Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) ani jinými regulačními orgány. Tyto produkty nejsou určeny k diagnostice, léčbě, vyléčení ani prevenci jakékoli nemoci.

    O společnosti k2o

    Nápojové směsi k2o, navržené pro snadné a rychlé použití na cestách, obsahují pečlivě vybrané fukční složky s cílenými účinky, které pomáhají vypadat i cítit se co nejlépe. První produkt, Advanced Skin Hydration Mix, kombinuje elektrolyty, kyselinu hyaluronovou a bioaktivní kolagenové peptidy Verisol® a je k dispozici v příchutích jahoda-liči, broskev a meloun-limetka, a také v balení s různými příchutěmi.

    O společnosti iHerb, LLC

    iHerb je jedním z předních světových online prodejců, který nabízí mimořádně široký výběr vitamínů, minerálů, doplňků stravy a dalších produktů pro zdraví a pohodu, včetně sportovní výživy, kosmetiky, koupelové a tělové péče, potravin i produktů péče o děti a domácí mazlíčky od téměř 2 000 renomovaných značek. S podporou globálního týmu 3 000 zaměstnanců obsluhuje iHerb 15 milionů zákazníků ve 180 zemích a 36 jazycích. Její propracovaná globální logistická síť stojí na devíti klimatizovaných distribučních centrech v USA, Asii a na Blízkém východě, která zákazníkům zajišťuje plynulý a spolehlivý nákup. Společnost byla založena v roce 1996 se sídlí v Irvine v Kalifornii. Jejím posláním je zpřístupnit zdraví a péči o něj všem. Další informace naleznete na corporate.iherb.com.

    Fotografie k této zprávě je k dispozici na adrese: https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/2c49097e-633f-438b-b13b-5c8c47f943d7 

    Dotazy médií směřujte na:

    k2o: k2o@derris.comi

    Herb: press@iherb.com


    Často kladené otázky

    Jaké produkty k2o budou k dispozici?

    První produkt k2o je Advanced Skin Hydration Mix ve třech příchutích.

    Jaké složky obsahuje Advanced Skin Hydration Mix?

    Obsahuje elektrolyty, kyselinu hyaluronovou a bioaktivní kolagenové peptidy VERISOL®.

    Jaká je vize společnosti k2o?

    Proměnit hydrataci v každodenní rituál krásy.

    Témata
    kosmetikahydratacepartnerstvíKylie JenneriHerb
    Firmy a organizace
    iHerbk2o
    Osoby
    Kylie JennerJay HunterHyeyoung Moonová
    Místa
    Irvine

  • SANY vykazuje 41% růst čistého zisku v roce 2025

    SANY vykazuje 41% růst čistého zisku v roce 2025

    Peking 9. dubna 2026 – Společnost SANY Heavy Industry (600031.SH, 06031.HK) zveřejnila své finanční výsledky za rok 2025. Tržby meziročně vzrostly o 14,73 % na 12,49 miliardy USD. Čistý zisk připadající akcionářům se zvýšil o 41,18 % na 1,18 miliardy USD. Čistý peněžní tok z provozní činnosti dosáhl 2,80 miliardy USD, což představuje meziroční nárůst o 34,84 %.

    Všechny hlavní segmenty zaznamenaly růst. Tržby z bagrů, které představují hlavní předmět podnikání společnosti, se meziročně zvýšily o 13,73 % na 4,83 miliardy USD. Tržby z betonářské techniky vzrostly o 9,53 % na 2,20 miliardy USD, zatímco tržby z jeřábové techniky stouply o 18,67 % na 2,18 miliardy USD. Tržby ze silniční techniky vzrostly o 25,18 % na 532 milionů USD. Nejrychlejší růst zaznamenala pilotážní technika, kde tržby stouply o 35,81 % na 392 milionů USD. Ostatní segmenty vygenerovaly tržby 2,35 miliardy USD, což představuje meziroční nárůst o 13,28 %.

    Čistá zisková marže společnosti dosáhla 9,5 %, což je o 1,7 procentního bodu více než před rokem, zatímco silný provozní peněžní tok podtrhl odolnost kvality zisků firmy.

    Mezinárodní aktivity zůstaly v roce 2025 klíčovým faktorem růstu. Tržby ze zahraničních trhů dosáhly 7,83 miliardy USD, meziročně vzrostly o 15,14 % a tvořily 64 % celkových tržeb. Růst byl plošný napříč regiony: v Asii a Tichomoří se tržby zvýšily o 16,17 % na 3,34 miliardy USD; Evropa přispěla částkou 1,75 miliardy USD (nárůst o 1,50 %); Amerika vygenerovala 1,56 miliardy USD (nárůst o 8,52 %) a Afrika zaznamenala nejsilnější růst, když tržby vzrostly o 55,29 % na 1,16 miliardy USD.

    Společnost SANY pokračovala v rozšiřování své globální sítě výzkumu a vývoje s centry po celém světě a v roce 2025 představila 60 nových produktů pro zahraniční trhy. Její produkty se nyní prodávají ve více než 180 zemích a regionech.

    Růst byl tažen poptávkou na rozvíjejících se trzích a stabilní výkonností na vyspělých trzích, která byla podpořena širší lokální přítomností. Do budoucna se očekává, že SANY bude i nadále klást důraz na globalizaci, digitalizaci a dekarbonizaci a zároveň rozšiřovat své portfolio v oblasti obnovitelných zdrojů energie a inteligentních zařízení.

    Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2952124/image_1.jpg

    Logo – https://mma.prnewswire.com/media/2770994/SANY_LOGO_Logo.jpg

    KONTAKT: Jiawei Zhao, zhaojw16@sany.com.cn


    Často kladené otázky

    Jaký byl meziroční nárůst tržeb SANY?

    Tržby vzrostly o 14,73 % na 12,49 miliardy USD.

    Jaký byl čistý zisk SANY za rok 2025?

    Čistý zisk připadající akcionářům se zvýšil o 41,18 % na 1,18 miliardy USD.

    Jaký byl čistý peněžní tok z provozní činnosti?

    Čistý peněžní tok dosáhl 2,80 miliardy USD, což představuje meziroční nárůst o 34,84 %.

    Kolik nových produktů SANY představila v roce 2025?

    SANY představila 60 nových produktů pro zahraniční trhy.

    Témata
    SANY Heavy Industryfinanční výsledkytržbyčistý ziskmezinárodní trhy
    Firmy a organizace
    SANY Heavy Industry

  • PVA EXPO PRAHA: Nové směry a modernizace akcí

    PVA EXPO PRAHA: Nové směry a modernizace akcí

    Praha 8. dubna 2026 – Výstaviště PVA EXPO PRAHA, které patří mezi nejvytíženější veletržní objekty v Česku, prošlo za poslední rok sérií změn a posunulo se mezi evropskou špičku. Stalo se jedním z nejprestižnějších areálů svého druhu, modernizovalo provoz a rozšířilo služby pro návštěvníky, vystavovatele i obyvatele Městské části Prahy 18. Co se za poslední rok změnilo a kam se díky letňanskému výstavišti posunulo nejen české veletržnictví?

    Letňanské výstaviště kontinuálně inovuje své služby pro návštěvníky, vystavovatele, partnery, ale i obyvatele městské části. V rámci svých dlouhodobých strategií akcentuje cestu k udržitelnosti, ekologickému provozu a zvyšování komfortu a nově připojilo k širokému portfoliu nabízených služeb další novinku. Po přestavbě a modernizaci gastronomických sekcí v útrobách vstupních hal nyní nabízí i zázemí moderního WE Hotelu poskytujícího komfortní ubytování.

    „Nový WE Hotel je součástí polyfunkčního modulárního objektu zkolaudovaného v únoru letošního roku, který zahrnuje kromě hotelu také administrativní část a restauraci. V rámci vybudování tohoto objektu realizujeme revitalizaci přilehlého okolí, s výsadbou nové zeleně a vytvořením venkovní odpočinkové zóny,“ řekl generální ředitel společnosti ABF Martin František Přívětivý, pod kterou výstaviště spadá.

    Na nevyužívaném pozemku Ministerstva financí ČR tak vznikl komplex, díky němuž se Městská část Praha 18 stává atraktivnější lokalitou jak díky samotnému výstavišti hostícím nejvýznamnější veletržní a společenské akce v metropoli, tak i díky nově vzniklému zázemí pro vystavovatele, návštěvníky veletrhů, koncertů či jiných událostí konaných v Letňanech. Objekt nabízí zázemí i obyvatelům, firmám či zdejším podnikatelům.

    Letňany mezi evropskou elitou

    Uplynulý rok ale přinesl i další zásadní události, které z letňanského výstavního areálu udělaly jeden z nejprestižnějších objektů svého druhu v Evropě. Loni se PVA EXPO PRAHA zařadilo mezi nejvýznamnější evropské areály svého druhu a stalo se členem globální asociace veletržního průmyslu UFI. Světová asociace UFI sdružuje organizátory světových veletrhů a provozovatelů výstavních center, výstavních asociací a vybraných partnerů tohoto odvětví z téměř devadesáti zemí z celého světa. „Tohle rozhodnutí dalo jasný signál o tom, jak vysokou úroveň mají veletrhy v letňanském výstavišti a jak kvalitní zázemí pro široké portfolio akcí PVA EXPO PRAHA nabízí,“ řekl Martin František Přívětivý.

    Výstaviště letos vstoupilo také do organizace Prague Convention Bureau, která je oficiálním zástupcem Prahy v oblasti MICE. Dokázalo, jak systematicky pracuje s komunitou, obsahem a daty a významně napomáhá plnění klientských cílů. Postupně se transformuje na společnost s mezinárodním dosahem nabízející svým klientům komplexní portfolio služeb a know-how v jednom funkčním ekosystému. V neposlední řadě rozšířilo svou činnost o organizaci kongresů, konferencí, společenských setkání a dalších eventů. Vznikla konferenční divize ABF, která ještě významněji podpoří obory, komunity, partnerství i rozvoj podnikání v mnoha odvětvích průmyslu a obchodu v ČR.

    Místo plné hvězd

    Každoročně se v PVA EXPO PRAHA koná více než 150 eventů, výstaviště přivítá přes osm set tisíc návštěvníků a pomůže prezentovat téměř devět tisíc firem z tuzemska i zahraničí. Mezi nejvýznamnější akce konané v Letňanech patří kromě desítek veletrhů také například Czech Fashion Week, Pražské dentální dny, Insurance Forum, Čistá mobilita, koncerty mezinárodních hvězd a mnoho dalších. Již letos proběhnou s využitím areálu výstaviště události jako hudební festival Metronome Prague, koncerty One Republic či Pitbull a na podzim se v halách v rámci letošního ročníku Czech Fashion Week představí během přehlídky návrháře Osmanyho Lafity světová superstar DJ Paul van Dyk.

    Více na www.pvaexpo.cz

    Zdroj: ABF


    Často kladené otázky

    Jaké změny nastaly na PVA EXPO PRAHA?

    PVA EXPO PRAHA modernizovalo provoz a rozšířilo služby pro návštěvníky a vystavovatele.

    Co je WE Hotel?

    WE Hotel je moderní ubytovací zařízení součástí polyfunkčního objektu na výstavišti.

    Jaké organizace se PVA EXPO PRAHA stalo členem?

    PVA EXPO PRAHA se stalo členem globální asociace veletržního průmyslu UFI.

    Jaké nové aktivity PVA EXPO PRAHA rozšířilo?

    PVA EXPO PRAHA rozšířilo činnost o organizaci kongresů a konferencí.

    Témata
    modernizacehotelveletrhyekologieMICE
    Firmy a organizace
    ABF
    Osoby
    Martin František Přívětivý
    Místa
    Praha